Telefon İkonu

Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetlerimiz hakkında sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Hizmeti verecek psikolog, hem kanun hem de etik kurallar gereği kaliteli bir eğitim almış ve bu eğitimin üzerine ilgili ve aslında gerekli olan uzmanlık eğitimini eklemiş olmalıdır. Uzmanın aldığı eğitimin “seçkin” üniversitelerin “kaliteli” programlarından olması, alacağınız hizmetin kalitesini de yükseltecektir. Psikoloji lisansı ve klinik yüksek lisansı ile birlikte, psikoloğunuzun aldığı eğitimlerin hizmetinin gerektiği şekilde ve faydalı yapılabilmesi de tercih sebebi olabilir. Bu sebeple gideceğiniz psikoloğun aldığı mesleki eğitimlere, uygulama konusundaki deneyim, birikim ve becerilerine dikkat etmelisiniz. 

Psikolojik danışmanınızın aldığı eğitimlerine, aldığını aktarabilme gücüne, size destek olabileceğine dair güveniniz ve inancınıza göre psikolojik danışma merkezinizi seçebilirsiniz. 

“Psikolojik danışma hizmetini deliler alır? Deli miyim ben?” cümlesini birçoğunuz duymuşsunuzdur. Bu değişmesi gereken mantık dışı bir düşüncedir. Belli dönemlerde başa çıkamadığımız durumlarda, problem çözme becerilerimizi geliştirmek istediğimizde, kendimizi daha iyi hissetmek ve kendi potansiyelimizden en yüksek derecede yararlanmak istediğimizde, yalnız, çaresiz, mutsuz, çıkmazda hissettiğimiz de olaylara faklı açılardan bakmaya ihtiyaç duyduğumuzda, kariyer planlamasında, kurtulmak istediğimiz bazı alışkanlıklarda, hayatın içinde büründüğümüz rol geçişlerine daha iyi adaptasyon sağlamak vb. birçok konuda desteğe ihtiyaç duyduğunuzda Psikolojik destek alabilirsiniz..

Psikolojik danışma süreci koşulsuz kabule dayalı bir süreçtir. Asla eleştirilmez ve yargılanmazsınız. Psikolojik danışma süreci güven, saygı, gizlilik, empati, saydamlık temellerinin üzerine kurulan bir psikolojik destek hizmeti olduğu için bir danışan kendini ne kadar danışmanına açık şekilde ifade ederse o süreçten yararlanma oranı o derece artacaktır.  

Güven esasına dayanan Psikolojik danışmanlığın temel ilkelerinden biri gizliliktir. Danışma esnasında elde edilen bilgi ve belgeler danışan ve danışman arasında gizli tutulur. Psikolojik danışma ilişkisi sonladığında da gizlilik ilişkisine sadık kalınır. Danışanın rızası olmadan edinilen hiçbir bilgi paylaşılamaz. Ancak yasal zorunluluk ve hayati tehlike söz konusu olduğunda gizlilik ilkesi ortadan kalkar.    

Verilen hizmete göre seans süreleri değişmektedir.

Bireysel danışmanlık 50 dakikadır.
Çift ve Aile danışmanlığı 50 ile 90 dakika arasındadır. Uzmandan uzmana ekolden ekole değişmektedir.

Çocuk ve Ergen danışmanlığı 50 dakikadır.
Ebeveyn danışmanlığı 50 dakikadır.

Psikolojik danışmanlık gönüllülük esasına dayandığı için kişi istediği zaman bu hizmeti almayı bırakabilir.

Psikoloji kliniğimize başvurmanın birçok nedeni olabilir. Duygusal sorunlar, stres, ilişki problemleri, kaygı, depresyon gibi zorluklarla başa çıkmak için profesyonel yardım arayışında olabilirsiniz. Psikoterapi, kişisel gelişim, ruh sağlığı ve daha fazlası için size destek sağlamak için buradayız.

Evet, online danışmanlık seansları sunmaktayız. İnternet üzerinden güvenli bir platform aracılığıyla uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bu seçenek, uzaktan destek almak isteyenler için uygundur.

"Randevu iptali veya değişikliği için lütfen en az 24 saat öncesinden bize bildirin. Bu, başka bir danışanın o zaman dilimini kullanmasına olanak tanır ve randevu sürecini düzenler." 

Uzmanlarımız, bireysel ihtiyaçlara ve sorunlara uygun farklı ekoller ve teknikler kullanır. Buna bilişsel-davranışçı terapi, psikanaliz, psikodinamik, duygu odaklı terapi ve daha birçok yöntem dahildir.

Evet, Bu, belirli ruh sağlığı sorunlarını daha etkili bir şekilde yönetmeye yardımcı olabilir. Ancak ilaç kullanımı uzman bir psikiyatrist eşliğinde planlanmalıdır. Kliniklerimizde psikiyatrist bulunmamaktadır. Psikologlarımızın ise ilaç yazma yetkisi yoktur. 

BAŞKENT PSİKOLOJİ

Size iyi gelecek!

Adres

Ankara/Çankaya
Cevizlidere Mahallesi
1218.Cadde No: 2/22

İletişim
  • E-Posta:
    iletisim@baskentpsikoloji.com
  • Telefon: (0850) 550 51 52

Başkent Psikoloji