Telefonla Arayın
html website templatesOnline Terapi

BAŞKENT PSİKOLOJİ
Size iyi gelecek!


Bilgilendirme 
Bireysel Danışmanlık'da ilk seansımız kurumu ve psikoloğunuzu tanımanız, psikoloğumuzun ise size fayda sağlayıp sağlayamayacağını gözlemlemesine istinaden ücretsizdir.

Randevu Oluştur
Online terapi nedir? Nasıl yapılır? 
Online terapi, yaşanılan problemler için alınan psikolojik desteğin internet üzerinden gerçekleştirilmesidir. Online terapi, fiziksel olarak terapiye gitmenin mümkün olmadığı durumlarda skype, whatsapp gibi platformlar üzerinden video görüşme yoluyla gerçekleştirilmektedir. Seans süreleri ve ücretleri yüz yüze terapiyle aynıdır. Başka bir şehirde yaşayan, evden çıkması mümkün olmayan veya çeşitli sebeplerden dolayı yüz yüze terapi almayı tercih etmeyen kişiler online terapi hizmetine başvurabilirler. Süreç ofiste yüz yüze yapılan terapi seanslarıyla benzerdir. Belirlenen ortak gün ve saatte uygun platformlar üzerinden seans gerçekleştirilir. Psikolog ve danışanın belirleyeceği uygun aralıklar ile online terapi süreci devam eder. Online terapi fiziksel olarak terapiye ulaşma imkanı olmayan kırsal kesimde yaşayanlar ile kendi ana dillerinde terapi almak isteyen göçmenlere terapi imkanı tanıdığından dolayı faydalı bir seçenektir. Ayrıca daha esnek saatlerde terapi yapma imkanı sağladığından dolayı online terapi tercih edilebilmektedir. Başkent Psikoloji’ de Online Terapi sürecine başlamanız için gerekli alt yapı ve hizmet mevcuttur. 


Başlamadan önce dikkat edilmesi gerekenler;
• Seansların kalitesi ve kesintiye uğramaması için kamera, ses sistemi ve internet bağlantısı kontrol edilmelidir.
• Bağlantının sağlanacağı ortam sessiz ve yeterince aydınlık olmalıdır.
• Başkaları tarafından konuşulanların duyulması tedirginliğinin yaşanmaması terapi sürecinde kişinin kendini rahat hissetmesi için önemlidir. Bu nedenle seansın yapılacağı ortamda başka kimse olmamalıdır.
• Seans sırasında odaya kimsenin girip çıkmaması ve cep telefonlarının sessizde olması sağlanmalıdır.
• Yapılan görüşmeler kayıt altına alınmamalı, gizlilik ilkesi ihlal edilmemelidir.
• Online seansın süresi de yüz yüze ile aynıdır. Bu nedenle zamanında ekran başında olunmalı herhangi bir aksilik durumu önceden bildirilmelidir.

Gerekli koşullar sağladığın online terapi de en az yüz yüze terapi kadar etkili olmaktadır. Online terapi konusunda daha fazla bilgi almak ve size uygun olup olmadığına karar verebilmek için bize ulaşabilirsiniz.


                     
BAŞKENT PSİKOLOJİ

Size iyi gelecek!

Adres

Ankara/Çankaya
Cevizlidere Mahallesi
1218.Cadde
No: 2/22

İletişim

E-Posta
iletisim@baskentpsikoloji.com
Ofis Telefon:  (0850) 550 51 52                     

© Copyright 2020 - Başkent Psikoloji - Tüm Hakları Saklıdır.